Osiągnięcia


I Wojewódzki Konkurs im. Zofii Nałkowskiej

8 stycznia 2016 r. odbył się w VIII LO w Lublinie I Wojewódzki Konkurs im. Zofii Nałkowskiej. Celem konkursu było upowszechnienie twórczości literackiej, a także wiedzy na temat życia i działalności Zofii Nałkowskiej, znakomitej literatki, uważanej za pionierkę polskiej literatury psychologicznej. Konkurs organizowany był przez VIII LO w Lublinie, Dom Kultury "Bronowice", Muzeum Państwowe na Majdanku, pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty. Nasi uczniowie Patrycja Leszczyńska, Magdalena Kucharska i Mateusz Trubalski zdobyli pierwszą nagrodę. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Katarzyna Równiak. GRATULUJEMY!

XIX Jesienny Konkurs Recytatorski

Koncertem Laureatów oraz rozdaniem nagród i wyróżnień w siedzibie Centrum Kultury w Lublinie zakończyła się 19. Edycja Wojewódzkiego Jesiennego Konkursu Recytatorskiego „Świat jest teatrem”. Jury uhonorowało 33 recytatorów w trzech kategoriach wiekowych, co świadczy o wysokim i wyrównanym poziomie uczestników. Spotkaniu towarzyszyła radosna i świąteczna atmosfera. Laureatem I miejsca w kategorii szkół gimnazjalnych został uczeń klasy II A naszego gimnazjum Jakub Powałka, który zaprezentował humorystyczny monolog pt. "Artysta dramatyczny". Jakuba do konkursu przygotowała Pani Izabella Marzędę. Gratulujemy!

XIX Jesienny Konkurs Recytatorski

4 listopada 2015 odbyły się powiatowe eliminacje XIX Jesiennego Konkursu Recytatorskiego "Świat jest teatrem". Jury w składzie: Marek Danielkiewicz, Martyna Nieliwodzka, Aleksandra Jędryszka (przewodnicząca) po zapoznaniu się z recytacją 103 osób wyłoniło 5 uczniów do reprezentowania powiatu lubartowskiego podczas eliminacji w Wojewódzkim Ośrodku Kultury w Lublinie. Bardzo duży sukce odnieśli uczniowie naszego gimnazjum. Joanna Ziółkowska z klasy II A zajęła I miejsce, a Jakub Powałka kl. II A - II miejsce. Recytatorów do konkursu przygotowała Pani Izabella Marzęda. Gratulujemy i życzymy sukcesu podczas elimnacji wojewódzkich.

IX Festiwal Piosenki Europejskiej 2016
Laureaci konkursu
Laureaci konkursu

VIII Festiwal Piosenki Europejskiej

5 maja 2015 r. w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łucce odbył się VIII Festiwal Piosenki Europejskiej, w którym brali udział uczniowie z siedmiu szkół gimnazjalnych powiatu lubartowskiego. Głównym celem Festiwalu była prezentacja umijętności językowych i wokalnych uczniów. Przedstawiciele każdej ze szkół zaprezentowali piosenki w języku polskim, niemieckim i angielskim. Bardzo duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły. W kategorii piosenka angielska i niemiecka I nagrodę otrzymała Oktawia Remiszewska za wykonanie piosenek pt. "Sway" i "Mein Ziel". W kategorii piosenka polska Oktawia zdobyła II nagrodę, za wykonanie piosenki pt. "Miłość w Portofino". Solistce akompaniował zespół muzyczny "No Name" w składzie: instrumenty klawiszowe - Kasia Filipek, saksofon - Natalia Wach, trąbka - Jarek Lato, gitara solowa - Mateusz Trubalski. GRATULUJEMY!

Laureaci konkursu
Laureaci konkursu

I CAN BE A STAR 2015

16. 04. 2015 r. odbył się w Ulanie Majoracie Konkurs Piosenki Angielskiej "I CAN BE A STAR 2015", nasz szkolny zespół muzyczny "No Name" za wykonanie piosenki "Sway" zdobył III miejsce. Zespół występował w składzie: Oktawia Remiszewska - wokal, Kasia Filipek - instrumenty klawiszowe, Natalia Wach - saksofon, Jarek Lato - trąbka, Mateusz Trubalski - gitara. Występy młodych wokalistów i zespołów oceniało profesjonalne jury pod przewodnictwem Jana Kondraka lidera Lubelskiej Federacji Bardów. GRATULUJEMY!

Laureaci konkursu
Laureaci konkursu

IX Konkurs Recytatorski
10. 04. 2015 r. w Domu Kultury w Kocku odbyły się eliminacje powiatowe IX Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla Gimnazjalistów "Przebudzeni do Życia". Bardzo duży sukces w tych eliminacjach odnieśli uczniowie Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim. I miejsce zajął Bartłomiej Kwapiński, II miejsce Artur Marczak oraz Aleksandra Ziółkowska. Laureat I miejsca Bartłomiej Kwapiński uzyskał kwalifikację do etapu wojewódzkiego tego konkursu, który odbędzie się w Lublinie. GRATULUJEMY

Laureatki w kategorii muzycznej
Laureatki w kategorii muzycznej

IX Powiatowy Konkurs Pamięci Agnieszki Osieckiej

25 marca 2015 r. w Zespole Szkół w Kocku nastąpiło rozstrzygnięcie IX Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej w kategorii recytacji. W konkursie wzięło udział 22 recytatorów. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez A. Domańską, A. Ziólkowską i M. Szczepańskiego. I miejsce w konkursie zajęła uczennica naszej szkoły – Aleksandra Ziółkowska z klasy III C. 26 marca 2015 r. nastąpiło rozstrzygnięcie IX Powiatowego Konkursu Pamięci Agnieszki Osieckiej w kategorii muzycznej. W konkursie wzięło udział 10 uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu lubartowskiego. II miejsce zajęła Oktawia Remiszewska, a wyróżnienie zdobyła Natalia Wach obydwie z kl. III C naszego gimnazjum. Poziom prezentacji konkursowych był bardzo wysoki. GRATYLUJEMY!

VII Festiwal Piosenki Europejskiej

18 czerwca 2014 r. w Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Łucce odbył się VII Festiwal Piosenki Europejskiej, w którym brali udział uczniowie z ośmiu szkół gimnazjalnych. Przedstawiciele każdej ze szkół zaprezentowali piosenki w języku polskim, niemieckim i angielskim. Bardzo duży sukces odnieśli uczniowie naszej szkoły. W kategorii piosenka angielska I nagrodę otrzymała Natalia Włosek za wykonanie piosenki pt. "I've Seen That Face Before" - Grace Jones. W kategorii piosenka polska zwyciężyła Oktawia Remiszewska, która wykonała piosenkę grupy Happysad - "Zanim pójdę". Obydwu solistkom akompaniował zespół muzyczny w składzie: instrumenty klawiszowe - Aleksandra Senczyk, Katarzyna Filipek, saksofony - Paulina Wołowicz, Natalia Wach, gitara basowa - Robert Iwanek, gitara solowa - Mateusz Trubalski.

VI Festiwal Piosenki Europejskiej
      W Gimnazjum w Łucce 22 maja 2013 r. odbył się VI Festiwal Piosenki Europejskiej. W festiwalu występowali uczniowie gimnazjów z powiatu lubartowskiego. Wykonawcy każdej ze szkół mieli obowiązek zaprezentować utwory muzyczne w wersji angielskiej, niemieckiej i polskiej. Pierwszą nagrodę w kategorii piosenki angielskiej otrzymała Monika Bodziak i Milena Majewska wraz z zespołem muzycznym za wykonanie utworu "It's my life". Pierwszą nagrodę w kategorii piosenki niemieckiej otrzymała Milena Majewska. Pierwszą nagrodę w kategorii piosenki polskiej otrzymała Monika Bodziak wraz z zespołem za wykonanie utworu Blue Cafe "Czas nie będzie na nas czekał".

Laureaci II miejsca odbierają nagrodę
Laureaci II miejsca odbierają nagrodę

Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

19 kwietnia 2013 r. odbyły się w Lubartowie eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Nasze gimnazjum reprezentowane było przez uczniów: Damiana Maleszyka, Rafała Marzędę, Mateusza Niedzielę.

Celem Turnieju jest popularyzowanie przepisów drogowych i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Turniej został podzielony na dwie kategorie wiekowe: szkoły podstawowe i gimnazja. Wszyscy uczestnicy musieli zmierzyć się z testami, które sprawdzały ich wiedzę teoretyczną oraz wystartować w konkurencjach sprawnościowych. Uczniowie musieli zaprezentować swoje umiejętności jazdy rowerem po torze przeszkód, a także po miasteczku ruchu drogowego. Sprawdzana była też umiejętność niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wyniki klasyfikacji drużynowej turnieju w kategorii gimnazjum:

I miejsce - Gimnazjum w Łucce,

II miejsce - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie lubelskim,

III miejsce - Gimnazjum w Ostrówku.

Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej

29 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół nr 2 w Lubartowie odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Angielskiej. Wystąpiło 30 solistów ze szkół z terenu powiatu lubartowskiego. Konkurs był oceniany w dwóch kategoriach: uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Atmosfera była niecodzienna bowiem uczestnicy potrafili połączyć rywalizację z nauką i zabawą. Można było podziwiać występy utalentowanej młodzieży. Jury oceniając poszczególne występy brało pod uwagę nie tylko poprawną wymowę i akcent, ale również artystyczne wrażenia.

W kategorii szkół gimnazjalnych:

I miejsce zajęła Milena Majewska z Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim,

II miejsce – Wiktoria Janek z Gimnazjum nr 1 w Lubartowie,

III miejsce – Emilia Matyjaszczyk z Gimnazjum w Ostrowie Lubelskim,

Wyróżnienie – Mateusz Ogrodowski z Zespołu Szkół w Firleju.

Nagrodę odbiera J. Bartoszek laureatka I miejsca
Nagrodę odbiera J. Bartoszek laureatka I miejsca

Recytowali wiersze Z. Herberta

 Szósta edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Zbigniewa Herberta organizowanego przez Zespół Szkół nr 2 w Lubartowie odbyła się 15 kwietnia 2013 r. w budynku szkoły. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Kategoria: szkoły gimnazjalne

I miejsce – Joanna Bartoszek z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim,

II miejsce - Oliwia Wróblewska z Gimnazjum w Kocku,

III miejsce – Natalia Kostrzewa z Gimnazjum w Ostrówku.

I CAN BE A STAR 2013

8 kwietnia 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ulanie- Majoracie odbył się VI okręgowy Konkurs Piosenki Angielskiej „I CAN BE A STAR 2013”. Konkurs organizowany jest przy wsparciu finansowym Gminy Ulan - Majorat oraz Powiatu Radzyńskiego. W konkursie brali udział uczniowie z powiatów: lubartowskiego, parczewskiego, radzyńskiego, łukowskiego i siedleckiego. Wystąpiło 26 solistów w kategorii szkół podstawowych, 21 solistów w kategorii gimnazjum oraz 14 zespołów. I miejsce w kategorii soliści otrzymała Monika Bodziak, akompaniament Kamil Marzęda za wykonanie utworu „Natural Woman” z repertuaru Adele.II miejsce w kategorii soliści otrzymała Milena Majewska – „Dream a Little Dream of me” z repertuaru Doris Day.

Szkolny zespół muzyczny w składzie: Monika Bodziak i Milena Majewska – wokal, Robert Iwanek – gitara basowa, Mateusz Łęcki – instrumenty klawiszowe, Kamil Marzęda – gitara solowa, otrzymał II nagrodę za wykonanie utworu „Oh, Carol”. Opiekunem artystycznym uczniów jest Pani Anna Woźniak.

O.Remiszewska - laureatka konkursu
O.Remiszewska - laureatka konkursu

Konkurs Recytatorski "Przebudzeni do Życia"

21. 03. 2013 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Lubartowie odbyły się eliminacje powiatowe VII OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO dla gimnazjalistów „PRZEBUDZENI DO ŻYCIA”. Kwalifikację do etapu wojewódzkiego otrzymała uczennica naszego gimnazjum Oktawia Remiszewska. Na etapie wojewódzkim, który odbył się w Lublinie Oktawia zdobyła wyróżnienie.

M. Majewska i K. Marzęda podczas eliminacji
M. Majewska i K. Marzęda podczas eliminacji

XIII Lubelski Festiwal Herbertowski

7 marca 2013 r. w XIV LO w Lublinie obdyły się eliminacje wojewódzkie XIII Lubelskiego Festiwalu Herbertowskiego, była to III edycja ogólnopolska tego konkursu. W kategorii muzycznej nasi uczniowie Monika Bodziak oraz Milena Majewska i Kamil Marzęda otrzymali wyróżnienia.

Laureatki konkursu
Laureatki konkursu

Uśmiech Pana Boga

         4 grudnia 2012 r. odbył się w Łukowie XII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy ks. Jana Twardowskiego. II nagrodę w tym konkursie otrzymała Milena Majewska, a wyróżnienie Joanna Bartoszek - uczennice klasy III naszego gimnazjum. GRATULUJEMY.

M. Majewska i K. Marzęda, nagroda Grand Prix Festiwalu
M. Majewska i K. Marzęda, nagroda Grand Prix Festiwalu

XII Lubelski Festiwal Herbertowski

        30. 03. 2012 r. w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Zbigniewa Herberta odbyło się podsumowanie XII Lubelskiego Festiwalu Herbertowskiego - II edycja ogólnopolska. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu była miłość w poezji Zbigniewa Herberta. Spośród 175 uczestników Jury przyznało 4 Nagrody Grand Prix – Festiwalową Statuetkę w kategorii recytacji oraz muzycznej na poziomie gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Ponadto nagrodzono 19 uczniów, a 30 uczniów otrzymało wyróżnienia. Nagrodę Grand Prix w kategorii muzycznej zdobyli uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim: Milena Majewska i Kamil Marzęda za wykonanie utworu "Opuszczony". II nagrodę w tej kategorii otrzymali: Monika Bodziak i Kamil Marzęda za wykonanie utworu "Testament". Wyróżnienie w kategorii plastycznej otrzymała Aleksandra Markiewicz. Festiwal odbywał się pod honorowym patronatem Pani Katarzyny Herbert - żony poety oraz Ministra Edukacji Narodowej, Wojewody Lubelskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Lublin.